Roll of Examination Passers
ExamDate: 05 September 2015
Venue: Tacloban City
Released: 18-Jan-16
Source: NTC-ROEC
1st Class RadioTelephone Elements 1, 2, 3 & 4
1 ABARQUEZ, FREDERICK T.
2 ANGAYANGAY, RONELL A.
1st Class RadioTelephone Elements 3 & 4 Only’
1 ACLAO, NAZARIO O.
2 LIMPIADO, NICETO Z.
Amateur Class “A” Elements 8, 9, 10 & Code
1 DELA CRUZ, MOISES B.
2 SILVA, ROMANA R.
3 TEATRO, EDGARDO S.
Amateur Class “A” Elements 8, 9, 10 & Code (Passed Code Only)
1 ENCOY, ELISEO M.
Amateur Class “B” Elements 5, 6 & 7
1 BINGHOY, NEIL M.
2 BORLAZA, ROLANDO S.
3 CHAMIAN, ALLAN GERALD M.
4 ESPINA, KEVIN CLYMER O.
5 ESTERA, JOHN A.
6 FLORES, DARWIN P.
7 FLORES, LEONORA RUBY G.
8 MANIDLANGAN, ARNEL A.
9 RAMILO, RAY D.
10 RIPALDA, CLIFF ERROL P.
11 RIPALDA, ERWIN OSCAR P.
12 VILLAS, MAYRA S.
Amateur Class “B” Element 2 Only
1 CANANUA, SOCRATES JOHN M.
Amateur Class “C” Elements 2, 3 & 4
1 ADALLA, CARLOS III E.
2 AGUILAR, JAIME M.
3 ALFANTE, REY MARK L.
4 ALFECHE, WILMAR P.
5 APILAR, GIEDELLE KRISTINE D.
6 ARNOCO, NELSON G.
7 AROY, CHERRY FE V.
8 ASUAR, BRYAN JERICK L.
9 ATANACIO, MARK ANTHONY R.
10 BACAYO, RAMON JR. O.
11 BACORDO, LEMAR N.
12 BARADI, JESS M.
13 BELTRAN, CHRISTINE R.
14 BERNANTE, PEACH AMBER G.
15 BUENSALIDA, ARNEL G.
16 CAMINO, CRISPO A.
17 CANNING, PASCAL M.
18 CHIN, DAVEMON P.
19 COMPEDIO, MC LAURENCE S.
20 CONDE, ALLEN BRIAN Y.
21 EGONIO, MONA E.
22 ESCOBER, GOLDAMEIR P.
23 GONZALES, MARLU G.
24 HABOC, MITCH ALLAN A.
25 ILAGUISON, NERISSA A.
26 INTING, ARVIN G.
27 JAYA, JETTRO SYLVESTER J.
28 JAYAG, OMAR P.
29 LAUS, VICTOR D.
30 LEDAMA, BRIAN E.
31 LLEVE, ISIDRO JR. T.
32 MAGLINES, REYFEL NIÑO G.
33 MANIGO, CELESTIAL A.
34 MERCADO, NACIONAL V.
35 NAVAL, EMMANUEL N.
36 OCHAVILLO, EDGARDO C.
37 OCOY, SWEETY JANE B.
38 OGAYA, KEITH S.
39 OLOR, NOVELIO G.
40 OMELA, MICHAEL B.
41 PALO, RIANEL APRIL A.
42 PECORRO, JEROME G.
43 PERO, ISIDRO
44 PICARDAL, IRIS M.
45 RAGA, MAGDALENA N.
46 REDONDO, RONALD B.
47 ROA, ALFRED III G.
48 ROMO, HAYKIE E.
49 SAMSON, MA. BRENDA G.
50 SEPE, WALTER M.
51 SIBUD, ELPIDIO C.
52 YAMSON, CHYNON JADE M.
53 YANUARIO, LEONIDAS O.
54 ZALDARRIAGA, CARLO
Amateur Class “D” Elements 2, 3 & 4 (Downgraded to ‘D’)
1 ALATA, DINKY R.
2 ALMO, DANILO S.
3 ALVAREZ, NIEL A.
4 ANIBAN, FRANCISCO JR. S.
5 ARIOLA, ARMANDO G.
6 AZARCON, ANGELO ERIC S.
7 BALURAN, DIVINA M.
8 BELIZAR, WIGBERTO JR. D.
9 BERNANTE, HANNAH LOU G.
10 CABARON, NIMFA R.
11 CAJIGAS, MARK LINO T.
12 CATENZA, CHRISTIAN R.
13 CATINDOY, NOEL M.
14 CUEVAS, WILBERTO P.
15 DACUMA, RENANTE L.
16 DEIMOS, ANJANETTE C.
17 DIMAANO, JESUS B.
18 DIOCTON, JEFFREY L.
19 EQUIPILAG, FRANKLYN M.
20 ESPINA, LUCITA YASMIN A.
21 FABI, LEAH M.
22 FIRMO, ROZENI GENRA A.
23 FRIGILLANA, ENRIQUE D.
24 GALLANO, RICK M.
25 GARIANDO, NORMAN LEE JOSEPH C.
26 HINAY, CONSUELO V.
27 JAZMINES, DIONISIO B.
28 LABUTAP, IAN CHRISTOPHER A.
29 LABUTAP, ISNAELLE A.
30 LUANGCO, IAN G.
31 MANGA, RAQUEL B.
32 MARTINEZ, ARMAN G.
33 MONDINA, ROMEO G.
34 MORALES, IRIC L.
35 MORALLOS, SYDNEY R.
36 OBLIRIO, PEDRO A.
37 OGANA, ROMWELL PATRECIO A.
38 OLOR, ROFEL JOY G.
39 ONGTAWCO, OLSON A.
40 PASCASIO, MA. VEAH LUISA O.
41 POCHE, EDUARDO A.
42 PRESTO, JULIUS CEASAR E.
43 QUIZA, DENNIS V.
44 RAGMAC, MARVIN E.
45 RAMILO, MA. DIVINA U.
46 RAVELO, JOSEPH JOSE O.
47 REDOÑA, ELISEO S.
48 REDUBLA, RONALDO A.
49 RENOMERON, JACINTO P.
50 RIPALDA, ELLINE CLAUDETTE F.
51 RIPALDA, ENA CZARISSE F.
52 ROA, OTILIO JR. B.
53 ROSATASE, ALEJO O.
54 SABANDAL, ARNEL N.
55 SANTISAS, OLIMAR G.
56 SINGSON, ANA MELCHORA O.
57 SINGSON, SAM ANGELUS
58 TAÑO, ARIEL C.
59 UY KIENG, NICOLE MAE N.
60 UY KIENG, SAMUEL T.
61 VELACIO, MARICEL D.
62 VELARDE, MICHAEL FRANCIS SR. M.
63 VERGARA, ANNA MAE B.
64 YEKE, FELIX JR. M.
65 ZALDARRIAGA, BERNELYN C.
Amateur Class “C” Elements 3 & 4 Only
1 ENRIQUEZ, JOSELITO E.
2 ILAO, IGLESERIO JR. M.
3 LABRADOR, EDGARDO M.
4 OLAZO, ANDREW XERXES T.
5 SILVA, KUHDERICK ROMANA R.
==EndOfList.===================================================